Společenství

Kdo jsme

Jsme volné společenství mladých lidí (vesměs absolventů),
zajímáme se o své vlastní nitro, stav věcí kolem sebe a máme ochotu ke vzájemnému sdílení.

Několik z nás se hlásí ke křesťanům, většina spíše k žádnému náboženství. Není to důležité!
Každý z nás hledá svou cestu životem, aby naplnil své ambice a využil své dary; ale také cesty, jak může obohatit svět/přírodu/společenství o něco dobrého a/nebo krásného.

Spojuje nás JiříK: filosof, hospodář, řemeslník a technolog, absolvent teologie a pedagog.
Do nejbližšího společenství dále patří nejmenovitě psycholožka, historik, filoložka, astronom, speciální pedagožka, vědec, strojní inženýrka, právník, lékařka a další řemeslníci, umělci, filosofové…

Setkávání

Naše setkání jsou zatím příležitostná a probíhají v malém počtu účastníků.
Hovoříme o svých zkušenostech, vnímání, pokusech a objevech. O tom, co prožíváme ve všedních i svátečních dnech, v práci i o volnu. Zkrátka sdílíme naše životy.

Centrem našich setkání je město Brno (Žabovřesky, Ivanovice, Staré Brno,…) a jeho nejbližší okolí.
Příležitostně společně cestujeme různě po Moravě (Evropě), kam nás sdílená cesta zavede. Rádi totiž vyrazíme na výlet či výpravu do lesa, údolí, hor či na ferratu, pro další poznání a hlubší pohled do nitra našich osobností.

– Pravidelné sdílení

Od letošního podzimu se chceme pravidelně setkávat k sdílení, pravděpodobně jednou za dva týdny. Máš zájem? Napiš nám a můžeš se přidat: jirik(a)kontemplace.cz

Semináře

Jako vzdělaní a zkušení lidé jsme také připraveni pro vás uspořádat semináře na vícero témat. V nabídce je v prvé řadě modlitba činem, respektující komunikacepůvodní Bible. Přečtěte si více o našich seminářích.

Diskuze Po Mezi

Pohledy Mezioborové, setkávání skupinek odborníků a diskuze na různá témata.
Od podzimu 2019 plánujeme pravidelná tématická setkávání v centru Brna.

Cílem setkání je obohacování účastníků (následně i čtenářů zápisů) novými pohledy na stanovené téma. Vzájemně se podělit o skryté pohledy a rozšířit si obzory.

Více informací o diskuzích Po Mezi na její stránce.