Společenství

Příležitostné setkání

Většina našich společných setkání jsou příležitostná a probíhají v malém společenství.
Hovoříme o svých zkušenostech, vnímání, pokusech a objevech. O tom, co prožíváme ve všedních i svátečních dnech, v práci i o volnu. Zkrátka sdílíme naše životy a cesty.

V tomto smyslu nemáme nějaké centrum setkávání, ale točíme se převážně kolem města Brna (Královo Pole, Žabovřesky, Lelekovice,…).

Podle chuti a možností společně cestujeme různě po Moravě (Evropě), kam nás sdílená cesta zavede. Rádi totiž vyrazíme na výlet či výpravu do lesa, údolí, hor či na ferratu, nebo pozorovat hvězdy; chodíme pro další poznání a hlubší pohled do nitra našich osobností.

O všech těchto událostech informujeme s větším nebo menším předstihem na našem veřejném facebookovém profilu. Zatím můžete počítat s tím, že se v jarních měsících pustíme do rekonstrukce našeho sídla, každá ruka bude vítána nejen na “stavbě” ale také při demolici 🙂

Pravidelné společenství

Chystáme pravidelně setkávat ke sdílení, pravděpodobně jednou za dva týdny ve čtvrtek. Máš zájem? Napiš nám a můžeš se přidat: spolek(a)kontemplace.cz
Naše setkání ve společenství je o sdílení zkušenosti a diskuzi. Setkání ke kontemplaci jako takové dělat (zatím) nebudeme. Můžeme kontemplovat každý nesvázaně ve svém klidu, čase a místě.

– Doprovázení

Jako možnost individuálnějšího sdílení nabízíme také různé druhy doprovázení postavené na rozhovoru ve dvou. Místo i čas si domlouvá doprovázený s doprovázejícím podle potřeby, ale před tím je třeba se alespoň jednou sejít a vyjasnit si očekávání a možnosti obou účastníků.

Biblické společenství

Po dlouhé pauze obnovujeme biblické společenství. Metoda poučené meditace: četba biblického úryvku (především z evangelia), doplněná o značný počet odkazů, komentářů a výkladů pro lepší porozumění obsahu. Součástí je také čas osobní meditace nad úryvkem a dobrovolné sdílení se společenstvím.
Biblické setkání probíhají ve čtvrtky večer. Sleduj událost na našem FB, případně napiš a můžeš se přidat: spolek(a)kontemplace.cz

Semináře

Jako vzdělaní a zkušení lidé jsme také připraveni pro vás uspořádat semináře na více témat. V nabídce je v prvé řadě modlitba činem, komunikace, výchovaBible. Přečtěte si více o našich seminářích.

Líbí se Vám? Sdílejte: